PILATES – DLACZEGO WARTO ĆWICZYĆ PILATES?

Jest to metoda mającą na celu stworzeniu równowagi w ciele.
Jest treningiem „dobrego samopoczucia”. Wpływa na to jak wygląda ciało, jak je odczuwamy i jak ono pracuje. Pilates nowoczesny to – ćwiczenia bez stresu i męki wykonywane przy dźwiękach spokojnej muzyki wprowadzają nas w dobry nastrój i poprawiają wygląd naszego ciała. Fizjoterapeuci i osteolodzy określają tę metodę jako jedną z najbezpieczniejszych form aktywności ruchowej. Ten nieaerobikowy system ćwiczeń wymaga wysokiej koncentracji i skupienia, polega bowiem na wykonywaniu precyzyjnych i powolnych ruchów o niewielkim zasięgu. Poprzez prawidłowe wykonywanie ćwiczeń możesz wysmuklić swoją sylwetkę, uzyskać płaski brzuch i pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej.

Natomiast:

PILATES CLASSIC  – to fundamenty Metody Pilates ,  to powrót do korzeni, czyli intensywny trening, który ma na celu: ogólną poprawę zdrowia, jednolite umięśnienie całego ciała, prawidłowe oddychanie.  To zestaw następujących po sobie szeregu ćwiczeń wykonywanych w szybkim tempie. 

KONTROLA, KONCENTRACJA, STABILIZACJA, ODDECH, PŁYNNOŚĆ I KOORDYNACJA RUCHÓW, PRECYZJA. 

Mięśnie rozciągają się, wzmacniają i stają się bardziej elastyczne, przez co całe ciało odzyskuje sprężystość, poprawia się sylwetka, figura staje się smukła i młodzieńcza, a chód lekki i pełen gracji. Korzyści, jakie możesz osiągnąć ćwicząc Pilates:

 • Poprawia elastyczność ciała.
  • Zwiększa siłę mięśni, w szczególności mięśni brzucha, dolnej części pleców, bioder
  i pośladków.
  • Równoważy siłę mięśni po obu stronach ciała.
  • Poprawia kontrolę mięśni pleców oraz kończyn.
  • Wysmukla sylwetkę i „wyciąga” ciało.
  • Poprawia stabilność kręgosłupa.
  • Zwiększa świadomość swojego ciała.
  • Uczy prawidłowego, pełnego oddechu.
  • Poprawia koordynację ruchową i równowagę.
  • Rozluźnia ramiona, kark i górną część pleców.
  • Bezpieczna rehabilitacja kontuzji stawów i kręgosłupa.
  • Pomoc w prewencji kontuzji układu kostnego i mięśni.

Ćwiczenia te zostały opracowane w latach dwudziestych ubiegłego wieku przez Josepha Pilatesa, aby umożliwić kontuzjowanym sportowcom oraz tancerzom bezpieczny powrót do treningów i zachowanie kondycji. Od tego momentu Metoda Pilatesa została zaadoptowana do użytku dla całego społeczeństwa. Technika ta jest odpowiednia dla każdego, niezależnie od wieku czy stanu zaawansowania. Głównym przesłaniem ćwiczeń Pilatesa jest wzmocnienie świadomości własnego ciała. Jest to bardzo istotne w dzisiejszych czasach, kiedy ciągle się spieszymy, nie zwracamy uwagi na własną postawę, pracując tym samym na choroby kręgosłupa, zniekształcając swoją sylwetkę i nieprawidłowo oddychając, co w prosty sposób prowadzi do pogorszenia jakości naszego życia. Pilates ma to zmienić. I zmienia! Podczas ćwiczeń nie wykonujemy gwałtownych ruchów i podskoków – jest to metoda doskonała dla osób z bólami stawów i kręgosłupa, osób z nadwagą, ograniczającą możliwość aktywnych ćwiczeń, oraz dla tych, którzy długo nie ćwiczyli. Wybrane ćwiczenia (jeżeli nie ma przeciwwskazań lekarskich) polecane są również dla kobiet w ciążyJedną z podstawowych zasad metody jest to, że nie ilość jest tu najważniejsza, a jakość. To jakość czyni tę metodę tak efektywną i o tym nigdy podczas ćwiczeń nie wolno zapominać. Podczas ćwiczeń ważna jest także dbałość o poprawne oddychanie i kontrola przepony. Aby uzyskać maksymalne korzyści należy ćwiczyć Pilatesa minimum dwa, trzy razy w tygodniu. Pierwsze efekty pojawiają się szybciej niż w innych systemach, bo już po pierwszych 10 – 20 sesjach. Zastanawiasz się, dlaczego Pilates jest tak dobry dla każdego, bez względu na wiek czy stan zdrowia? Dlaczego jest inny niż pozostałe techniki ćwiczeń? Odpowiedź jest tak prosta, jak sama metoda. Główną zaletą ćwiczeń jest bowiem ich niewiarygodna efektywność. Jest to trening całego ciała, w skład którego wchodzi ponad 500 ćwiczeń inspirowanych jogą, baletem i ćwiczeniami siłowymi. Ich istotą jest rozciąganie, spinanie i rozluźnianie mięśni. System ten jest ukierunkowany na poprawę elastyczności, siły, równowagi i świadomości swojego ciała. ĆWICZ RAZEM Z NAMI!  

PILATES – ZDROWY KRĘGOSŁUP – PROFILAKTYKA KRĘGOSŁUPA

Zajęcia, które pokocha Twój kręgosłup!
Trening ma charakter  profilaktyczny  – zapobiega bólom kręgosłupa. Oparty jest na ćwiczeniach rozluźniających, rozciągających, równoważnych i wzmacniających, które w połączeniu z nauką techniki oddychania dają efekt prawidłowej postawy ciała (stabilizacji kręgosłupa). Dla wszystkich. ZDROWY KRĘGOSŁUP – to trening nastawiony na profilaktykę przeciążeń kręgosłupa oraz kształtowanie wyprostowanej, aktywnej sylwetki. To także poprawa ruchomości kręgosłupa w jego poszczególnych odcinkach, wzmocnienie szkieletu mięśniowego, redukcja przykurczy mięśniowych i kształtowanie postaw przyjaznych kręgosłupowi.

ZDROWY KRĘGOSŁUP to:
– proste ćwiczenia dla każdego,
– zmniejszenie nacisku na kręgi,
– wzmocnienie szkieletu mięśniowego,
– poprawa sylwetki ciała.

Ponadto ZDROWY KRĘGOSŁUP to:
– poprawa samopoczucia,
– redukcja bólu pleców i karku.
– wskazany dla osób o siedzącym trybie pracy.

Pilates jest całkowicie bezpieczną metodą ćwiczeń, jednak w szczególnych przypadkach niektóre osoby powinny skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem ćwiczeń.

Na naszych treningach wykonujemy ćwiczenia core stability, nazywane też ćwiczeniami mięśni głębokich lub treningiem stabilności ogólnej, wzmacniają gorset mięśniowy tułowia, czyli te partie mięśni, które kontrolują wszystkie ruchy człowieka. Systematyczne wzmacnianie ćwiczeniami core stability wspomoże rehabilitację, zwiększy siłę i poprawi sprawność ruchową.

ZANIM PRZYSTĄPISZ DO ĆWICZEŃ – W RAZIE JAKICHKOLWIEK WĄTPLIWOŚCI – SKONSULTUJ SIĘ Z LEKARZEM!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *