trening funkcjonalny

TRENING FUNKCJONALNY

To specjalistyczny rodzaj treningu, w którym w zależności od tego jaki cel chcemy osiągnąć stosujemy różne formy ćwiczeń.
– Trening funkcjonalny jest szeroko stosowany w rehabilitacji, a także w sporcie wyczynowym w celu polepszenia wyników sportowych, a przede wszystkim w celu zapobiegania kontuzjom. Działanie zapobiegawcze oraz naprawcze treningu funkcjonalnego sprawia, że treningi sportowca stają się bardziej efektywne, bezpieczne i w perspektywie czasu mają przełożenie na poprawę wyniku sportowego, czyli trening funkcjonalny ma pośredni wpływ na wynik sportowy. W treningu funkcjonalnym są rozwijane lub „naprawiane” fundamentalne wzorce ruchowe jak pchanie, dociąganie, zwisy, przysiady, skręty tułowia, chód. Poprawa stabilizacji, mobilności i siły mięśniowej to główne zadania tego treningu. W treningu tym często stosowany jest sprzęt nazywany “funkcjonalnym” typu: bosu, fitball, piłki lekarskie lub klasyczne takie jak sztanga, hantle czy kettlebell.

Przeczytaj cały tekst: Trening funkcjonalny. Na czym polega i jakie daje korzyści? – FIT nie FAT http://fitniefat.pl/396426,Trening-funkcjonalny-Na-czym-polega-i-jakie-daje-korzysci.html#ixzz4xU6BTE7f

czytaj też : OFERTA